GTOS Terapi

GTOS Terapi

GTOS terapi metodu; kas iskelet sistemini oluşturan tüm dokuların rahatsızlıklarında kullanılan efektif bir fizik tedavi metodudur. GTOS terapi uzmanı fizyoterapistler tarafından uygulanması halinde kronikleşmiş; bel boyun ağrıları, halk arasında kulunç olarak bilinen ağrılardan diz problemlerine kadar pek çok rahatsızlığın giderilmesinde etkili bir yöntemdir. Tek seferlik seanslarla dahi kalıcı çözümler sunar. Herhangi bir yan etkisi bulunmayan GTOS terapi metodu dünya çapında kas iskelet sistemi rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılan yöntemlere alternatif olarak görülmektedir.

GTOS Terapi Nasıl Uygulanır?

GTOS terapi metodu; patentli ve tedaviye özgün cihazlarla uygulanır. Müdahaleler, deri altında hiçbir işlem yapılmadan manuel şekilde GTOS alanında eğitim almış uzman fizyoterapistler tarafından gerçekleştirilir. Uzman fizyoterapist; uygun noktalara, uygun miktarda basınç uygulayarak ağrı döngüsünü ortadan kaldırmayı hedefler. Terapi uygulama esnasında; tıbbi ilaç, iğne, ışın, elektrik gibi hiçbir yan etki oluşturabilecek uygulama gerçekleştirilmez. Bu nedenle uygulanan tedavinin hiçbir yan etkisi mevcut değildir. Uygunluğu saptanan her yaştan ve her gruptan kişi GTOS terapiye alınabilir.

GTOS Terapi Hangi Durumlarda Uygulanır?

Kas iskelet sistemini oluşturan tüm dokusal rahatsızlıkların terapisinde etkin bir yöntem olan GTOS terapi metodu;

Öte yandan; kas iskelet sistemi rahatsızlıklarından dolayı birden fazla ameliyat olmuş hastalar için de değerlendirmeler sonucunda uygunluğu söz konusu ise GTOS terapi yöntemi risksiz biçimde uygulanabilir.

GTOS Terapi Ne Kadar Sürüyor?

GTOS terapi metodu seansları yaşadığınız rahatsızlığın türü ve etkisine göre 1 ila 3 saat arasında sürmektedir. Akut kas spazmlarında tek seans yeterli olacaktır ancak kronik romatizmal hastalar için daha fazla seans uygulaması gerektirebilir. Metodun kaç seans yapılacağına GTOS terapi alanında uzman fizyoterapist karar verecektir.

GTOS Terapi Kalıcı Çözüm Sunar mı?

GTOS terapi metodu anlık ya da dönemsel bir rahatlama sunmayı amaçlamaz. Kalıcı bir terapi yöntemidir ancak uygulanan terapi sonrasında fizyoterapistler tarafından önerilen egzersiz programına titizlikle uymanız gerekmektedir.

Paylaş
Sorun Cevaplayalım